בלוג

שני, 16 נובמבר 2015 07:53

בובקט, מחפרון ומה שבינהם

 

בובקט - נעים להכיר 

בובבקט הוא מכשיר הנדסי המשמש לביצוע עבודות עפר מגוונות, משתייך למשפחת כלי הצמ"ה - ציוד מכני הנדסי. בובקט בשמו התקין בעברית הינו "מחפרון" והוא משמש כאמור לחפירת בורות ולכן עושים בו שימוש רב בתחום הבנייה, עבודות עפר ובעבודות פיתוח שונות. על זרועו של הבובקט (מחפרון) שהוא למעשה מכשיר המבוסס על טרקטור, מותקנת את חפירה. 

הבובקט נוצר לפני למעלה לפני למעלה מ-40 שנה ומאז ועד היום הוא משמש קבלני בניין, קבלני עפר ומהנדסים רבים המודעים ליכולותיו וליתרונותיו הרבים, בעבודות חפירה ובנייה בינהן מבנים קטנים, ביצוע הריסות של קירות, חפירת תעלות, שבירת אספלט, סלילת כבישים ועוד. 

בובוקט ומיני בובוקט - מה ההבדל? 

שניהם מיועדים לביצוע אותן עבודות, ההבדל היחיד הבא לידי ביטוי גם בשם הוא כמובן הגודל. מידותיו של המיני בובקט קטנות בהרבה מהבובקט הסטנדרטי. מידות אלו מאפשרות לו גישה למקומות שעבור הבובקט הסטנדרטי היא קשה ואף לעיתים בלתי אפשרית. כמו כן, קל מאוד לשנע אותו באמצעות משאית מאתר לאתר. 

אופן השימוש 

בכלי זה יכול להשתמש רק מי שהוסמך לכך באמצעות רישיון "מכונה ניידת". בכדי להנפיק רישיון זה, יש להחזיק ברישיון נהיגה על טרקטור או רישיון בדרגה B או מעל לדרגה זו. על הנהג להשתתף בקורס מכונה ניידת במרכז לימוד מורשה מטעם משרד התחבורה כגון - מכללת רופין. 

קורס רישיון מכונה ניידת - מפעיל צמ"ה 

הקורס מתקיים במשך 3 ימים מלאים, הכוללים חומר לימוד תיאורטי ומעשי ולאחריהם, יקבלו מסיימי ההכשרה בהצלחה רישיון נהיגה חדש הכולל היתר בכתב לנהיגה במכונה ניידת מכל סוג - בהתאם לחוק. 

חשוב לדעת 

מי שנוהג ללא רישיון בכלי זה או במכונה ניידת באופן כללי צפוי לעונש שלילת רישיונו, מי שמתיר לאדם שאין בידו רישיון מתאים לנהוג צפוי לעונש מאסר וקנס כספי בגובה - 67,000 ש"ח. 

אל תנהגו ללא רישיון - הרשמו עוד היום ! 

 

 

 

Share this post

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn
תגובות | Add yours
  • לא נמצאו תגובות

השאירו את תגובותיכם

Post comment as a guest

0